Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/utwswidn/public_html/include/db.php on line 3

 

 

 

 

MIŁEGO

DNIA

 

==============

 biuro od IX do VI czynne w środy

w godz. 10.00 - 13.00

 


nr konta ŚUTW

97 2030 0045 1110 0000 0140 6120 

 

 

 

 

 

2016

 

LEŚNA BIESIADA  (ANDRZEJKI)  - 25.11.2016

 

     Aż 98 osób bawiło się w Hotelu & Restauracji " Złoty Las".   W sumie można by napisać, że wszystko było, jak zawsze, perfekcyjnie przygotowana, a zabawa, jak zawsze, przecudowna.  Jeżeli jednak o tym piszę, to dlatego, że uważam, iż  chwalenie  jest w pełni zasłużone, a jego wyraz w postaci jednego, chociaż prawdziwego, zdania byłoby po prostu niegodziwością.

     Nie byłoby bowiem tej świetnej imprezy, gdyby nie inicjatywa Basi Dębskiej, Krysi Lasek i Wandzi Jarosińskiej.  Dodać trzeba, że jest to już sprawdzone trio.

Przy okazji, warte podkreślenia jest to, że nie potrzebowały one decyzji Prezesa czy uchwały Zarządu. Prawdę mówiąc, ja sam dowiedziałem sie o tym  na zaawansowanym już etapie organizacyjnym.

Do "komitetu organizacyjnego dołączyły jeszcze Halinka Makarowska i Ania Ostrowska - Bala.

     Bardzo ważny i przydatny był transport w obie strony. To był naprawdę "wesoły autobus".

Super zaskoczeniem było witanie gości przez 3 nimfy leśne (świetnie przebrane: Krysia, Wandzia i Basia). Pisząc o tym przebraniu dodam, że piękne wianki, które zdobiły ich głowy, zrobiła nasza Lusia czyli Irenka Stefańska. W "lesie"  nie mogło zabraknąć też leśnego skrzata (Tadziu Majewski) oraz leśniczego, oczywiście w mundurze -  mąż Wandzi - Andrzej. Później pojawił się jeszcze (niezjedzony przez wilka) Czerwony Kapturek (Ania Ostrowska - Bala).  Wszystkie te leśne postacie chodziły później między gośćmi i częstowały pysznymi słodyczami - miłe!)

Po powitaniu, również poetyckim (wiersz Wandzi Karaśkiewicz znajduje się poniżej) i po wspólnym zaśpiewaniu tematycznej piosenki, na stołach pojawiło się niesamowicie pyszne jedzonko (moje podniebienie i brzuszek do tej pory są w ekstazie!).

Wszyscy goście pojedli również pysznych ciast  i  wyrażają wdzięczność za ich upieczenie:

 • Halince Makarowskiej
 • Joli Mieszkalskiej
 • Mirce Piątek
 • Jance Fitrzyk
 • Zosi Szumskiej
 • Krysi Stanikowskiej

Do tańca przygrywał człowiek orkiestra, czyli pan Rysiu, który, bez żadnej kurtuazji, przyznawał, że dawno nie widział tak fajnej zabawy i tak bawiących się gości.

Zabawa trwała do hotelowej ciszy nocnej (niestety).


Absolutnie wszyscy uczestnicy  wyrażają wielkie uznanie za organizację zabawy i proszą o zabawę karnawałową!

 

Powitalny wiersz Wandzi Karaskiewicz znajduje się >> tutaj

 

 Część galerii zdjęć odsłania się po kliknięciu na dowolne z poniższych

 

 

 

Cała galeria (dosłownie wymęczona jedną ręką), z którejk można pobrać dowolne zdjęcie znajduje się pod poniższym linkiem

 

https://www.dropbox.com/sh/gxwdftb35brfyrr/AADc89irzrnxK7tIDr9u0WOba?dl=0

 

Przypomnę jeden sposób pobierania. Aby pobrać wybrane zdjęcie, należy je wyświetlić, a następnie kliknąć na 3 poziome kropki znajdujące się w prawym dolnym rogu. Potem kliknąć "pobieranie". Plik (zdjęcie) zapisze się na naszym komputerze. Dobrze wcześniej utworzyć sobie folder, odpowiednio go nazwać, a potem wskazać jako miejsce zapisywania wybranych przez nas zdjęć.

 Janek

 


 

INAUGURACJA  ROKU AKADEMICKIEGO

4 października 2016 sala teatralna ŚOK wypełniła się  bo brzeg. Wszyscy spragnieni zdobywania wiedzy i wszelkiej innej aktywności przybyli, aby, po 3 miesiacach wakacyjnej laby, zainaugurować nowy rok akademicki.

Oczywiście, na tak ważnej uroczystości, nie mogło zabraknąć wielu miłych gości: samorządowców z panią Beatą Moskal-Słaniewską - Prezydent Świdnicy, przedstawicieli Starostwa Powiatowego, zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, w tym z sąsiednich uniwersytetów trzeciego  wieku.


                                                                                                >>>więcej

Nasza kochana Wandzia Karaśkiewicz napisała wiersz na okoliczność rozpoczęcia nowego roku noa bene pod tytułem " Początek roku szkolnego"

 

Wiersz znajduje się >>> tutaj

 

=========

Galeria zdjęć odsłania sie po kliknięciu na dowolne z poniższych miniatur.

Od razu muszę dodać, że zdjęcia mamy dzięki uprzejmości pani redaktor "WŚ" Beaty Figurnej- Garbiec. Niestety, nie mamy żadnego zdjęcia z części artystycznej, które, chociaż w małym stopniu nadawałoby się do publikacji.

 


ZAKOŃCZENIE ROKU - 08.06.2016


        Stało się już tradycją, że świętujemy zakończenie roku akademickiego. A więc, aby tej tradycji uczynić zadość, w dniu 8 czwerwca 90 osób - miłośników świetnej, wspólnej zabawy spotkało się w zajeżdzie "Raj".

Oczywiście mógłbym napisać najkrócej, że było, jak zawsze zresztą, świetnie, czadersko, cudownie itp. Jednak dla porządku kronikarskiego napiszę trochę szerzej.

        Bardzo ważne, że pogoda nam dopisała. Było słonecznie i ciepło, chociaż chciałoby się, aby słońce chociaż trochę mniej grzało.

         Spotkanie zaczęło się trochę nieformalnie, bo od zjedzenia pysznej  karkóweczki i po trosze tego, co bylo na stołach. A dodam, że było rzeczywiście bardzo dużo, bo wiele z uczestniczek upiekło pyszne ciasta, przygotowało smaczne sałatki, a jedna  zrobiła  świetny smalczyk.

        Dopiero po zaspokojeniu pierwszego głodu  jako Prezes Świdnickiego UTW mogłem powitać wszystkich uczestników oraz gości, czyli  prowadzących zajęcia. Podziękowałem serdecznie  wszyskim  koleżankom,  które przygotowały to pyszne jedzonko, oraz koleżankowm i kolegom, którzy pomagali w przygotowaniu sali i nagłośnienia. Szczególne podziękowania wyraziłem dla Wandzi Jarosińskiej, która w organizację tej imprezy włożyła bardzo wiele serca i  świetnie nad wszystkim czuwała.

        Jak już się przyjęło, obie grupy artystyczne przygowały mały program.

Najpierw "UTWorki" zaprezentowały żartobliwe scenki z baletów seniorów. W rolę narratora wcieliła sie Teresa Cora. Zabawa była niesamowita, bo scenariusz, jaki wymysliła Wandzia Karaśkiewicz, był tak świetny, że co rusz wybuchały salwy śmiechu całej "widowni".

Tutaj należy wspomnieć, a raczej podkreślić fantastyczną grę Tadeusza Majewskiego, który na pewno zasłużył na miano wielkiego odkrycia. Tadziu - wiekie gratulacje!

Zespół "Jesienna Gama" zaprezentował kilka piosenek, specjalnie dobranych do charakteru imprezy. Była więc pisenka proalkoholowa (oczywiście po rosyjsku) i piosenki do wspólnego śpiewania. Do jednej z nich - "Struna za struną", każdy miał wydrukowany refren i wszyscy fajnie śpiewali.

         Zanim zaczęły się tańce, wszyscy nauczyli się wesołej piosenki z pokazywaniem oraz bardzo popularnego ostatnio tańca belgijskiego. Muszę przyznać, że choć nie jest on zbyt skomplikowany, to wielu sprawiał niemałe trudności. Nikt się tym jednak nie przejmował, a wręcz przeciwnie,  pomyłki te wywoływały wiele serdecznego śmiechu. Ci jednak, którzy go opanowali, naprawdę zaprezentowali się świetnie.

        Wreszcie nadszedł czas na szalone tańce. Słowo "szalone" w pełni oddaje to co działo się na "parkiecie". Dodam również, że u nas nie było tak jak na innych imprezach, że po 4 odtańczonych "kawałkach" idzie się "na jednego", a przy okazji odpocząć. Tu nikt nie odpoczywał! Muzyka była szybka i  ostra, ale seniorzy dawali radę. Przepraszam za określenie, ale byli wprost nie do zajechania!

Impreza była naprawdę świetna, a ci co nie byli - niech żałują! Może przyjdą w przyszłymn roku.

        Wandzia Karaśkiewicz, która napisała scenariusz występu grupy teatralnej, napisała również specjalnie na tę okazję wiersz. Ponieważ w czasie imprezy go nie zaprezentowała, bo jak sama stwierdziła, nie było nastroju, dlatego też został on zamieszczony w tej relacji, o odpowiedniej grafice.

 

Ten świetny wiersz można przeczytać >>> tutaj

 

 A zdjęcia można zobaczyć, po kliknięciu na dowolne z poniższych

 

 

Więcej zdjęć  (oraz 3 filmiki) do oglądnięcia i do ściągnięcia,znajduje się "w chmurze" pod tym linkiem:

https://www.dropbox.com/sh/l9lxmsm41368n7a/AAABb5LsAyQb2d9L2gKBnCNua?dl=0

 

=============

Na koniec  chcę dodać, że przyjąłem kilka uwag krytycznych pod moim adresem. Wyszło na to, że zbyt wiele chciałem,  a nie wszyscy chcieli  tego  co im  się proponuje. Może (a raczej - pewnie) mam problem ze zrozumieniem tego, że są osoby, króre po prostu miały ochotę posiedzieć, pogadać, a niekoniecznie się razem bawić.

Na swoje usprawiedliwienie mam to, że:

- uważam, że tego typu imprezy powinny służyć również integracji

- temu też służą wszystkie wspólne śpiewanki i zabawy

- sądzę, że fajnie jest  być przy scenie, gdy zespoły występują, bo to przecież dla nas wszystkich.

Koncząc, przyjmuję do wiadomości, chociaż trudno mi to zrozumieć. Będę jednak nad tym pracował i  w przyszłym roku będzie lepiej. Nie ma w tym przecież nawet cienia  mojej złej woli... no trochę upartego charakteru.

 

 Janek

 


 

 

UNIWERSJADA  - ZĄBKOWICE  - 04.06.2016


Zgodnie z harmonogramem imprez ustalonym przez sieć uniwersytetów trzeciego wieku, tegoroczna Uniwersjada, zwana przez organizatorów Senioriadą (chociaż do imprezy uniwesyteckiej bardziej pasuje mi pierwsza nazwa), odbyła się w Ząbkowicach.

Nasz Uniwersytet reprezentowali:

1. Mirka Piątek - kapitan reprezentacji

2. Krysia Nowak - Szustak

3. Basia Pietkiewicz

4. Marysia Starek

5. Roma Soja

6. Józek Szykierski

7. Irek Szustak

8. Janek Starek

Po serdecznym przywitaniu przez Grażynę Kwiecińską i samorządowców, a przed samymi zawodami, jak przystało na imprezę sportową, była rozgrzewka. Był nią bardzo dynamiczny taniec, do którego kroków  szybko się nauczyliśmy.

Pierwszą konkurencją był marsz nordic walking, czyli marsz z kijkami, w którym udział wzięli:

Mirka i Krysia na 2,5 km oraz Irek i Józek  na 5 km. I tu była super sensacja!  Otóż Irek Szustak  i Józek Szykierski zajęli odpowiednio  I  i II miejsce. Mało tego! Józek, jako jedyny, otrzymał nagrodę, za nienaganną technikę. Gratulacje!!

Trzeba przyznać, że organizatorzy skoncentrowali się na tych 2 konkurencjach. Pozostałe były tylko raczej dodatkami i bardziej miały charakter festynowo - zabawowy niż sportowy. Wystarczy wpomnieć chociażby o konkurencji nazwanej kulturystyczną, a polegającą na wypchaniu dresu  balonami.

Inne konkurencje tej części imprezy to:

- sadzenie kwiatków - ustawianie lotek i zbieranie ich

- kopanie piłką  i  strącanie butelek (jak w kręglach)

- rzuty do kosza

- rzuty  piłeczką  w wiszącą butelkę

Ponieważ niespecjalnie  trenowaliśmy, toteż  nie osiągnęliśny zbyt dobrego wyniku. Powiem tak: zajęliśmy świetne VI miejsce i ani razu uśmiech nie zniknął z naszych twarzy!  Nie mieliśmy żadnego parcia na wynik, dlatego też  nie czujemy żadnego zawodu. Chociaż naprawdę staraliśmy się jak najlepiej.

W przyszłym roku będzie (może) lepiej.

Janek

 

Galeria zdjęć odsłania się po kliknięciu na dowolne z ponższych


 

II WIOSENNNY RAJD ŚUTW -  ŚLĘŻA 2016

 

        25 maja został wybrany na organizację II Wiosennego Rajdu ŚUTW. To była bardzo dobra data.  Tym razem  organizatorka (pani kierowniczka), czyli nasza kochana Marysia Jaksz  zaprosiła nas na Ślężę.

        Z ponad 40 osób zapisanych, na miejsce zbiórki przyszło ostatecznie 35 osób. Mniej, ale za to jakich!!! Podobnie jak w ubiegłym roku (Wielka Sowa) całe towarzystwo było właściwie zaopatrzone. Oczywiście nie mówię tu o kijkach (bo to nie moja bajka), ale o niesamowitej energii i emanującej jak wulkan, wyrażonej w pięknych uśmiechach, pogodzie ducha. Każdy  też miał ze sobą coś do jedzonka i picie (tzn. coś do picia, bo picie nieprzyszły), a ja oprócz tego jeszcze obowiązkowo gitarę, duży i ciężki śpiewnik, no i oczyście aparat fotograficzny.

        Zarówno w  drodze na szczyt, jak i z powrotem, rajdowicze szli w różnych tempach i  w różnych osobowych konstelacjach. I o to właśnie chodzi!. Bez pośpiechu, bez ścigania się, ale z radością. Niestety pogoda nie sprzyjała paleniu ogniska. Było bardzo mgliście, niezbyt ciepło, a przede wszystkim brak suchego drewna. Zostało więc nam schronisko. Ale dla słuchaczy Świdnickiego UTW to żaden problem. W schronisku, dla samych siebie nawzajem, ale i dla innych turystów, daliśmy niesamowicie fajny koncert przy akompaniamencie gitary. Wszyscy, ale to absolutnie wszyscy śpiewali  cudownie. Śpiew naprawdę łączy ludzi i wyzwala w nich same piękne emocje! Brawo! Dziękuję wszystkim za ten piękny, wspólny śpiew, za te piękne chwile. Dziękuję.

        Na początku napisałem, że 25 maja to był badzo dobry wybór daty. Ktoś mógłby powiedzieć, że gdyby  kiedy indziej, to może by  pogoda... może ognisko, a może to... a może tamto. A ja uważam, że zawsze jest dobry czas na aktywność, na ruszenie tyłka z domu, na spotkanie  z fantastycznymi ludźmi, na wspólne śpiewanie i przeżywanie radosnych chwil.  Mało tego, jestem absolutnie przekonany, że wszyscy uczestnicy rajdu  również tak uważają. I tak trzymać!

 

Zobaczcie galerię. Wystarczy klikąć na dowolne zdjęcie

 

   

 

Zdjęcia do pobrania na swój komputer znajdują się pod poniższym linkiem:

https://www.dropbox.com/sh/1us295alez7rku8/AAA6qCXWIiIDZHubFjw6yy5da?dl=0


I PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW -  SENIORIADA 2016

 Co prawda nie była to impreza uniwersytecka, ale ponieważ oba zespoły artystyczne naszego Stowarzyszenia świetnie się w niej zaprezentowały, postanowiłem napisać kilaka słów i  zamieścić relację fotograficzną.

Otóż 21 maja, na świdnickim Rynku miał miejsce I Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. Imprezę zorganizował Świdnicki Ośrodek Kultury pod patronatem i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego, Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego.

W Przeglądzie udział wzięli: zespół Ludowo-Estradowy Mokrzeszów,  Senyor Rici z UTW zŻarowa, zespół A To Heca z Pszenna, zespół Retro ze Strzegomia, Grupa Teatralna UTWorki, Jaworzynianie,  Zespół Folklorystyczny Dobromierzanie i co najważniejsze:  4 punkty programu w wykonanie artystów ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

A były to:

"Kijanki"

Wanda Karaśkiewicz, która zaprezentowała swoje 2 wiersze: "Jacy jesteśmy" oraz o grupie reatralnej

Jesienna Gama, która zaśpiwawała 5 świetnych piosenek

Janka Kupczak i Marysia Jaksz w "Kotusiu"

Cała impreza zaczęła się od barwnego i rozśpiewanego korowodu wokół Rynku.  Wszystkie zespoły spiewając "Szła dzieweczka do laseczka" pokazały Świdniczanom radość, entuzjazm i umiłowanie śpiewaania i w ogóle fajnej zabawy.

Warte podkreślenia jest, że wszystkie zespoły i soliści otrzymali piękne statuetki ze szkła  artystycznego. Było to naprawdę bardzo miłe. Cieszy też udział włądz samorządowych. Np. niezawodna pani Prezydent przyszła  " w roboczym ubraniu" prosto ze sprzątania z dziećmi Fleszy Nowomłyńskiej.

Po występach było świetne spotkanie integracyjne w klubie 'Bolko". Było wiele elementów integracyjnych np. wspólne  niesamowite śpiewy, tańce  i inne, o któych tutaj nie będę się rozpisywał.

Równie miłe i  ważne jest  to, że jest zapowiedziana kontynuacja tej imprezy. I Super! A więc już nie mogą doczekać się  przyszłego roku

Janek

A oto trochę fotografii:

 


 

VI PRZEGLĄD PIOSENKI UTW -  KOLEJNY WIELKI SUKCES!

Nowe pięciolecie Przeglądu Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku rozpoczęte!   W czwartek 12 maja 2016 miała miejsce 6. edycja tej wspaniałej imprezy.

Podkreślić  trzeba, że to rozpoczęcie, miało nie tylko aspekt numeryczny, ale wiele nowych elementów. Najważniejsza nowość, to zmiana miejsca i terminu. Jak okazało się, że podjęta decyzja, aby przenieść imprezę z klubu „Bolko” do Sali teatralnej ŚOK  i  przeprowadzić ją w maju zamiast w listopadzie, była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Zgodnie z przyjętą i już ugruntowaną koncepcją, każda edycja ma swój temat   i charakter. W tym roku temat brzmiał: „PIOSENKI RÓŻNYCH NARODÓW”.

 

Cała  relacja do przeczytania >>> tutaj

 

Galeria zdjęć odsłania się po kliknięciu na dowolne z ponższych

 

 

Jak zwykle, można dowolne zdjęcie pobrać  klikając na ten link:

 

 https://www.dropbox.com/sh/1us295alez7rku8/AAA6qCXWIiIDZHubFjw6yy5da?dl=0

Przypomnę, że aby pobrać wybrane zdjęcie, należy je wyświetlić, a następnie kliknąć na 3 poziome kropki znajdujące się w prawym dolnym rogu. Potem kliknąć "pobieranie". Plik (zdjęcie) zapisze się na naszym komputerze. Dobrze wcześniej utworzyć sobie folder, odpowiednio go nazwać, a potem wskazać jako miejsce zapisywania wybranych przez nas zdjęć.

 Janek

 


IV MARSZ NORDIC WALKING - BAGIENIEC 2016

     Aż 34 osoby zebrały się 7 maja, aby wziąć udział w IV Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW. Tuż po godz. 11.00,  grupa ruszyła spod Tesco w kierunku Bagieńca.

    Aczkolwiek towarzystwo, pod względem wyposażenia sportowo - technicznego było dość zróżnicowane - z kijkami, bez kijków, na rowerach- za to absolutnie wszyscy byli wyposażeni w zapał, radość i przyjaźnie wspólnotowe nastawienie. Ja oczywiście byłem bez kijków, ale z aparatem fotograficznym.

     Po drodze było wesoło i  serdecznie.  Pogoda fantastycznie dopisała, a kiedy szliśmy dość długi dystans między polami kwitnącego rzepaku, którego żółta barwa była jakby intensywniejsza w blasku słońca, to nasze urzeczenie nie miało granic. Na miejscu czekała na nas świetna niespodzianka, bowiem każdy przechodził przez rozśpiewaną żywą bramę. Potem oczywiście było jedzonko, czyli pyszne pstrągi i co tam kto miał, popijane chłodnym piwkiem i czym się  jeszcze dało. Jak przystało na imprezę takiej rangi, każdy z uczestników otrzymał certyfikat. 

    Bardzo fajnym akcentem była chochołka, podarowana później właścicielce obiektu. I tak oto podarowanemu w ubiegłym roku chochołowi nie jest już smutno i samotnie.

     Impreza była prześwietna, atmosfera - jak to u nas w Uniwersytecie - wspaniała. Szkoda, że następna dopiero za rok.

 

Spora część galerii foto odsłania się po kliknięciu na dowolne z poniższych zdjęć

 

 Wszystkie zdjęcia znajdują się "w chmurze"

Można dowolne zdjęcie pobrać  klikając na ten link:

 https://www.dropbox.com/sh/fcy79a5r8mwih1j/AABXNpblQ_IJXAKRZtFHwLkwa?dl=0

 

Przypomnę, że aby pobrać wybrane zdjęcie, należy je wyświetlić, a następnie kliknąć na 3 poziome kropki znajdujące się w prawym dolnym rogu. Potem kliknąć "pobieranie". Plik (zdjęcie) zapisze się na naszym komputerze. Dobrze wcześniej utworzyć sobie folder, odpowiednio go nazwać, a potem wskazać jako miejsce zapisywania wybranych przez nas zdjęć.

 Janek

 


ZAWODY W BULE - Żarów 2016

Zgodnie z kalendarzem uniwersyteckich imprez regionalnych, w dniu 16 kwietnia odbyły się zawody w bule. Organizatorem był UTW w Żarowie, który dzięki proobywatelskim władzom i bardzo dobrej współpracy, ma świetne warunki  nie tylko do organizacji tego typu zawodów, ale i do działalności w ogóle.

W zawodach uczestniczyło 6 czteroosobowych drużyn uniwersytetów trzeciego wieku z :

 • z Bielawy
 • z dzierżoniowa
 • z Ząbkowic
 • z Nowej Rudy
 •  ze Świdnicy
 • z Żarowa

Nasz uniwersytet reprezentowali:

 1. Marek Maciejowski - kapitan drużyny
 2. Halina Borkusz
 3. Halina Makarowska
 4. Józef Szykierski 

Było też dwoje kibiców tzn. Mirka Piątek i ja czyli Jan Starek (również robiący za fotoreportera)

Impreza zaczęła się od zażycia środków dopingujących (dozwolonych) w postaci kawy herbaty i porcji bardzo dobrych ciast.

Po doprecyzowaniu ustaleń regulaminowych, wyszliśmy na plac przed gimnazjum, gdzie oprócz urządzeń rekreacyjnych, są również 2 bulodromy.

Zawody odbywały się w duchu prawdziwie sportowej rywalizacji. Było przede wszystkim wesoło i sympatycznie. Nawet pogoda tak się zachowała i skutecznie powstrzymała, cięgle b ardzo bliskie opady deszczu.

W efekcie  tej rywalizaji nasza drużyna  zajęła 4 miejsce. Jako kibic musza dodać, że gdyby panowie rzucali tak dobrze jak  panie, to podium byłoby murowane! Dość powiedzieć, że Halina Borkusz  wśród pań zajęła indywidualnie 2. miejsce, a Halinka Makarowska o centymetry przegrała dogrywkę o 3. miejsce.

No ale cóż! Nie zawsze się wygrywa, bo jest to gra bardzo techniczna, a i szczęście również jest potrzebne.

Ale za rok to my im pokażemy!

Po wręczeniu pucharów i medali była fajna niespodzianka. Otóż drużyna z Ząbkowic przyjechała z uniwersyteckim zespołem tanecznym, kóy pokazała świetne tańce i w dodatku w świetnych strojach.

To tyle. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

 


I BAL KARNAWAŁOWY  - 05.02.2016


Był raz bal….

 

To nie była zwyczajna zabawa!

      Dnia 5 lutego o godz. 16-tej  w restauracji „Pod Wierzbami” rozpoczął się bal kostiumowy zorganizowany przez Zarząd UTW w Świdnicy. Uczestnikami zabawy byli członkowie ŚUTW  oraz goście z trzech organizacji pozarządowych: Związek Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Amazonek oraz UTW z Żarowa.                                                                                       

      Już samo wejście do sali balowej było niezwykłe. Witali nas organizatorzy balu:Wiceprezes ŚUTW Krysia Lasek i członkowie Zarządu Basia Dębska i Wandzia Jarosińska. Panie były pięknie przebrane a prym wiodła Krysia w stroju gejszy.Każdemu wchodzącemu robiono zdjęcie a Andrzej Jarosiński ,, w stroju Stańczyka i Tadeusz Majewski  w stroju klauna częstowali gości czekoladkami i odprowadzali  do stolików. Sala balowa zachwycała piękną białą dekoracją i kolorowymi światłami. Stroje uczestników balu były oryginalne, barwne i zaskakująco zabawne.Bal otworzył, życząc wszystkim dobrego nastroju i udanej zabawy, Prezes ŚUTW Jan Starek.

 

Pan wodzirej wciąż szalał po sali…..

 

      Nad stroną muzyczną zabawy czuwał Ryszard M. Funkcję wodzireja sprawował  Wojciech Skiślewicz, który bawił całe towarzystwo i to jak…!  Rozpoczęliśmy bal polonezem. Później tańczyliśmy zorbę i lambadę. Atmosfera była bardzo gorąca i radosna. Potrawy, które nam serwowano i ciasta pieczone przez nasze koleżanki , okazały się doskonałe.

Kapituła konkursu w składzie: Wojciech Skiślewicz, Janina Dąbrowska, Kazimiera Zając i Jan Masłowski przyznała:

 

w kategorii par za najładniejszy strój na balu:

 

I miejsce- Jasi Fitrzyk z partnerem- za damę dworu i rycerza,

II miejsce – Basi Paszewskiej i Ryszardowi Sołtysowi – pszczółka Maja i kowboj,

III miejsce – Majce i Andrzejowi Kociubom – lata dwudzieste i czarny charakter,

 

w kategorii indywidualny strój kobiety:

I miejsce- Basi Paszewskiej – pszczółka Maja,

II miejsce- Majce Kociubie – lata dwudzieste,

III miejsce- Wandzi Karaśkiewicz- dziewczyna muszkietera,

 

w  kategorii indywidualny strój męski:

I miejsce- Tadeuszowi Majewskiemu - klaun,

II miejsce – Janowi Kaczmarkowi – pirat morski,

 

w kategorii najpiękniejsza maska:

Irenie Szymali, Halince Borkusz i Zosi Marczyk.

Królową i królem balu, za piękne kostiumy i niezwykłą umiejętność tańca, wybrani zostali : Ewa Sobolewska i Ryszard Sołtys.

Była również przyznana nagroda specjalna, którą otrzymał Tadeusz Majewski, za niezwykłe poczucie humoru którym fantastycznie bawił i  "zarażał" gości.

 

Na tym balu nad balami, o tym, co się pamięta latami…

 

To było miejsce i czas aby zapomnieć o latach, które czasem dają się we znaki, o kłopotach, które się pojawiają. Czuliśmy się młodzi, pełni werwy i radości. 

Za to wszystko dziękujemy organizatorom, którzy włożyli  w przygotowanie tego balu wiele pracy, troski i wysiłku, aby wszystko się udało.

Krysiu, Basiu i Wandziu – Dziękujemy!!!!

Ponadto wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują  za pyszne ciasta:

Wandzi Karaskiewicz, Jance Fitrzyk, Ewie Sobolewskiej, Zosi Szumskiej, Zosi Marczyk, Grażynie Masłowskiej, Heni Madei, Marysi Podgórskiej, Grażynie Sołtys, Basi Markiewicz

Wszystkie zdjęcia (poza dwoma) robił ukochany wnuczek Wandzi Jarosińskiej - Radosław Jurga

Dziękujemy!


Wanda Karaśkiewicz i Helena Wilczyńska

 

Galeria odsłania się po kliknięciu na dowolne zdjęcie

 

  Zdjęcia można sciągać na swój komputer. Aby zobaczyć wszystkie  trzeba klikąć na poniższy link:

 

 https://www.dropbox.com/sh/ezzc6jzqyo2tjsy/AACirhvAURxY6HbzjGs115XKa?dl=0

 

Zapewne  pamiętacie sposób przeglądania i ściągania wybranych fotografii.  Gdyby jednak ktoś nie wiedział to przypomnę, że aby pobrać dowolne wybrane zdjęcie, należy wyświetlić zdjęcie a następnie kliknąć na 3 poziome kropki znajdujące się w prawym dolnym rogu,  a potem kliknąć "pobieranie". Plik (zdjęcie) zapisze się na naszym komputerze.


Pozdrawiam

Janek


 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE - 13.01.2016

 

13 stycznia odbyło się tradycyjnie odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne, które zgromadziło 125 osób.  Już na wejsciu uwagę wszystkich zwróciłą secenografia. Szopka, choinki i światełka, a nawet zwierzęta; wół, osioł i owieczki robiły fantastyczne wrażenie i od razu wprawiały w świąteczny nastrój. To wszystko, to zasługa Wandzi Karaśkiewicz i członków grupy teatralnej.                        

Nowym elementem było oświetlenie  sceniczne. Tu w elektryka zabawil się Jan Starek. Za specjalnie wykonanym pulpitem sterowniczym zasiadła Krysia Lasek, która efektownie oświetlała już to występujących aktualnie aktorów, już to grupe wokalną, dodatkowo zmieniając nasilennie swiatła. Przy przyciemnionej sali dawało to świetny efekt.

Po powitaniu przez Prezesa ŚUTW Jana Starka, miał miejsce progarm artystyczny przygotowany przez grupy wokalno-instrumentalną oraz teatralną. Zwrócić uwagę należy na to, iż zarówno treść przedstawienia jak i wplecione w nie kolędy i pasorałki tworzyły wspaniałą całość.

Po  prezentacji artystycznej Prezes ŚUTW Jan Starek pochwalił się nowym futerałem na gitarę. Zaprosił więc na scenę Krysię Lasek i Wandzię Jarosińską, a z futerału, ku zaskoxczeniu wszystkich, wyjął prezenty dla obu Pań. Był to skromny wyraz podziękowania za  ogromny wkład pracy w przygotowanie, realizację i rozliczenie V Przeglądu Piosenki UTW. 

Niestety, oprócz wielu pozytywów, zdarzyły sie i sytuacje mniej przyjemne. Do nich zaliczam przyjawy złośliwości rzeczy martwych takie jak zepsucie sie elektroniki w gitarze o raz przewodu co powodowało, że  w ostatniej chwili musiałem jechać po drugą gitarę. Drugim elementem, który przyprawił organizatorów o bóle głowy i  skoki ciśnienia to cetering. Nie chcąc nawet tego opisywać, przytpomnę o naszej  decyzji, iż podobne spotkania będą bez cateringu  w dotychczasowym zakresie.

Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować  Zeni Bieszczad, Krysui Lasek i Wandzi Jarosińskiej oraz tym wszystkim, którzy ofiarnie pomagali przy urządzaniu sali i dekoracji stołów.

  Klikając na dowolne zdjęcie otworzy się niestety bardzo skromna galeria. Oprócz kilku zdjęć od Basi Paszewskiej (dziękuję i za to ) musiałem robić zdjęcia ze zrzutów ekranowych  w trakcie odtwarzania filmu. Przepraszam również za jakość tych zdjęć.

 

Nasi partnerzy Strona główna Federacja Zarząd Aktualności Plan zajęć Wycieczki Liderzy Statut Kultura Sprawozdania
 •