to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

10 lat UTWorków

Zadanie publiczne „SENIORZY AKTYWNI W KULTURZE” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Świdnica, reprezentowanej przez Beatę Moskal-Słaniewską – Prezydent Miasta Świdnicy”  

==============================================================================================

 To niewiarygodne, że to już 10 lat. A jednak! Tyle lat minęło od powstania grupy teatralnej UTWorki działającej przy Świdnickim UTW. Jestem przekonany, że każdy, kto choć raz brał udział w akademii szkolnej, dokładnie wie ile to różnorakich działań potrzeba dokonać, aby to jest ma być zaprezentowane wypadło jak najlepiej. Ale jak już wszystko się uda, to świętujemy i cieszymy się.

     Ten właśnie jubileusz 10-lecia był wspaniałą okazją do specjalnej gali w sali teatralnej ŚOK. Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Już przy wejściu witała przybywających gości pięknie ubrana dama dworu wraz ze swoim rycerzem. Kolejne dworki witały gości  na piętrze.

     Pomysł na przedstawienie był nad wyraz prosty i jak najbardziej trafiony. Na scenie odbywała się bowiem próba grupy teatralnej, oczywiście pod wodzą Teresy Cory,  która od początku kieruje UTWorkami, reżyserując spektakle, pisząc scenariusze, dbając o to i o tamto i o wiele innych spraw. Próba była okazją do miłych wspominków. Bardzo dobrym pomysłem było okraszanie tych wspomnień odegraniem różnych scenek. Wszystkie one  wywołały świetne reakcje widowni. Kiedy „próba” się skończyła,  rozległy się gromkie brawa.

     Potem do akcji wkroczyła Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury i poprowadziła drugą część spotkania. Pomagało jej, czasem pozornie przeszkadzając przez dogadywanie dwóch klaunów ( Marysia Jaksz i Renata Olejnik). Bardzo mi się to podobało, bo nie było natarczywe, z bardzo dobrym humorem, dobrze oddanym sposobem poruszania się. Super! 

     Jak na galę jubileuszowa przystało, nie zabrakło przemówień, podziękowań, kwiatów i upominków. Absolutnie, żadne słowo nie było przesadą, a wręcz przeciwnie, cokolwiek by się nie powiedziało,  to i tak byłoby mało w porównaniu z tym co UTWorki robią, ile dają radości i pięknych wzruszeń tym, dla kogo występują.

Podczas pięknej Gali Jubileuszowej członkowie grupy teatralnej (osoby należące do grupy od chwili jej założenia, oznaczono gwiazdką):  

Teresa Cora (szef), Ewa Oleśkiewicz (wsparcie dźwiękowe i kostiumografia),  Bogusława Dębska*, Maria Jaksz*, Wanda Jarosińska, Wanda Karaśkiewicz*,  Grażyna Kozmowska* (lider grupy),  Janina Kupczak*, Teresa Kurczyńska,  Maryla Latkowska, Wiesław Łabęcki, Tadeusz Majewski, Halina Makarowska*, Renata Olejnik, Janina Przybyło,  Ewa Sobolewska, Irena Śmiłek, Danuta Talerzowska*, Zofia Wiszniewska, Józefa Wróbel, decyzją Zarządu zostali uhonorowani ładnymi laurkami w „złotych” ramkach. To wyraz „uznania za nadawanie nowych kształtów i kolorów codzienności oraz magiczną moc wyzwalającą radość życia seniorów i juniorów”. Mottem podziękowania jest fragment „Pieśni cherubińskiej” Konstantego I. Gałczyńskiego: „Kiedyś nadejdzie jesień. Świat nam się mniejszy ukaże, a za to dzieła wyrosną i usną jak olbrzymy. Pójdziemy wtedy za miasto i z dala popatrzymy na dni niezmarnowane i noce wolne od marzeń”.

Wręczyła je matka chrzestna UTWorków Krystyna Lasek, która słowa szczególnego uznania i podziękowania skierowała do prowadzącej UTWorki, reżyserki, scenarzystki T. Cory.

 

Kliknij na miniaturkę laurki aby ją powiększyć

  Bardzo miłym elementem scenariusza było nadanie przez zespół tytułu „Przyjaciela grupy teatralnej UTWorki” . Każdy z wyróżnionych otrzymał piękny medal i certyfikat. Byłem bardzo dumny, że mogłem być wśród tych wyróżnionych osób.

    Po zakończeniu, w foyer na wszystkich czekała lampka dobrego wina i ciastko oraz okazja do pogadania i podziwiania wielu trofeów UTWorków. 

     Wszyscy życzymy grupie teatralnej kolejnych pięknych jubileuszy,  dalszego obdarowywania widzów radością, poruszania ich duszy, „nadawania nowych kształtów i kolorów codzienności oraz magicznej mocy wyzwalającej radość życia seniorów i juniorów.

JS

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00