to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Wiceprezes   505 718 322

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

95. urodziny Pana Mikołaja Nowosada – 02.03.2015

Kto z nas nie gościł u Pana Mikołaja w jego ogrodzie? Kto z nas nie smakował jego cukierków, o których zawsze pamięta? Kto z nas nie dostał od niego zdjęcia? Dzisiaj  wszyscy Ci, którzy  chcieli odpowiedzieć na tę życzliwość, niezwykłą gościnność pana Mikołaja, ale także ci, którzy po prostu chcieli złożyć życzenia Pierwszemu Seniorowi Świdnickiego UTW (legitymacja nr 1), przyszli na Jego 95 urodziny, by mu powiedzieć: „dziękuję” i  zaśpiewać „200 lat”.

Uroczystość była rzeczywiście niezwykła (niech żałują ci, których nie było!). 

Już samo wejście było mocne, kiedy to Pan Mikołaj wśród braw został wprowadzony przez Prezes Krystynę Lasek. Ona to w imieniu wszystkich przywitała dostojnego Jubilata oraz prowadziła całość imprezy. Pan Mikołaj nie skrywał wielkiego wzruszenia, zaresztą, jak wynika z naszych informacji, już od kilku dni bardzo to przeżywał. 

Scenariusz uroczystości był bogaty i ciekawy.Wiceprezes Zarządu Marian Wilczyński wyjaśnił wszystkim znaczenie imienia „Mikołaj” oraz przybliżył życiorys Jubilata.

 Był również czas na wspomnienia. Dobrze służyła temu wyświetlana prezentacja  fotofrafii  (i nie tylko) przygotowana przez J. Starka. Pan Mikołaj opowiadał również o swoich pasjach, a więc o ogrodzie, o medycynie naturalnej. Podzielił się także  z zebranymi swoją receptą na długowieczność mówiąc, że najważniejsze są: dr Ruch, dr Dieta i dr Poczucie Humoru. (Chciałoby się powiedzieć: Jakie to proste! Nic dodać nic ująć!). 

Jak na uroczystość urodzinową nie mogło zabraknąć prezentów, kwiatów (bardzo miłe, że każdy z gości miał kwiatka).

Był oczywiście szampan, tort urodzinowy no i oczywiście zaśpiewane gromkie „200 lat”.

Dodać trzeba, że specjalnie dobrane śpiewy w wykonaniu części (ze względu na ograniczność miejsca) grupy wokalnej były tym, co budowało niezwykły klimat i charakter tej imprezy. Leszkowi i  wszystkim kochanym dziewczynom należą się słowa uznania. Było naprawdę pięknie!

Była to przemiła uroczystość, która dostojnemu Jubilatowi dała wiele radości i  wzruszeń, a i nam wszystkim uczestniczącym w niej wiele wspaniałych przeżyć.

Panie Mikołaju  – 200 lat !!!

JS

======

Wszystkim tym, którzy zangażowali sie w przygotowanie tej uroczystości i przyczynili się do jej uświetniania składamy serdeczne  podziękowania. 

Ja osobiscie pragnę podziękować Leszkowi Niebudkowi za pomoc w noszeniu, rozkładaniu i składaniu (dość ciężkiego) sprzetu nagłaśniającego.

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Wiceprezes   505 718 322

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00