to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Wiceprezes   505 718 322

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

„Jestem jaka jestem” – świetny występ UTWorków

 „Zadanie publiczne „SENIORZY AKTYWNI W KULTURZE” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Świdnica, reprezentowanej przez Beatę Moskal-Słaniewską – Prezydent Miasta Świdnicy”  

==============================================================================================

 Ponury czas pandemii i obostrzeń z tym związanych, a przynajmniej jakiś etap, mamy już za sobą. Gdyby ktoś jednak myślał, że był to czas paraliżu wszelkiej działalności, to patrząc na aktywność grupy teatralnej UTWorki i na dzisiaj zaprezentowany efekt tej aktywności, musi całkowicie zmienić zdanie. Wspaniałym bowiem efektem tego, jak we wprowadzeniu powiedziała Wiceprezes ŚUTW Krystyna Lasek, tego „obywatelskiego nieposłuszeństwa”, była dzisiejsza prezentacja pt. „Jestem jaka jestem”. Teresa Cora – kierowniczka zespołu i oczywiście jego spiritus movens, była pomysłodawczynią, autorką scenariusza i reżyserką tego przedstawienia. 

     Sala w Miejskim Centrum Inicjatyw wypełniła się, oprócz zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, seniorami ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i świdnickich Klubów Seniora. 

     W tym miejscu być może wystarczyłoby napisać, że kto przeszedł na pewno nie był zawiedziony i że było bardzo świetne, ale  nie oddałoby to tego, co mogliśmy zobaczyć i usłyszeć. Prezentowane teksty w humorystycznej formie przedstawiały kobietę w różnych zwierciadłach, o dziwo także w krzywych ze świetną dozą autoironii. Oczywiście były to jedynie przerywniki w obrazowaniu kobiety jako tej, która już od stworzenia świata, cierpi z powodu dodatku do jej życia tj. mężczyzny. Ale spokojnie, formuła tej prezentacji, dobór tekstów oraz gra aktorska sprawiały, że nawet  obecni na sali przedstawiciele tego gatunku „dodatków” świetnie się bawili i wszystko przyjmowali , tak jak należało, czyli z humorem. Dodatkowym optymizmem powiało w ich stronę, kiedy za zakończenie Teresa Cora zapowiedziała, że następny spektakl będzie o mężczyznach.

Już  nie możemy się doczekać, a póki co, wszyscy  bardzo, bardzo dziękujemy.

JS

Informacje

MIŁEGO DNIA
==============

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Wiceprezes   505 718 322

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00