to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Spotkanie autorskie Wandy Karaśkiewicz

Mimozami jesień się zaczyna …
       „Wspomnieniem” – pięknym, nastrojowym wierszem Tuwima, spopularyzowanym przez muzyczną interpretację Czesława Niemena rozpoczęło się ostatnie spotkanie z cyklu obchodów 10-lecia istnienia naszego, świdnickiego UTW.
     To spotkanie, odbyło się w sali wykładowej na ul. Długiej ósmego listopada, miało wyjątkowy charakter przebiegało w wyjątkowej atmosferze dzięki Wandzie Karaśkiewicz i Jej wierszom.
     Z okazji jubileuszu 10-lecia swej działalności, Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, wydał tomik poezji Wandy, zatytułowany: „Tacy jesteśmy, czyli moje jesienne liście”. Wrzosy i porozrzucane po stołach kolorowe, jesienne liście, gdzie nie gdzie zapalone świeczki, podkreślały nastrój tego autorskiego spotkania.
      Niektóre wiersze zapewne były już znane słuchaczom UTW, bo powstawały z potrzeby chwili, jak chociażby: – „Kijanki”, „Nasze życie w UTW”, bo upamiętniały jakieś ważne chwile, zdarzenia uniwersyteckie: – „Narodziny Grupy Teatralnej”, „Wyprawa po Złote Runo”, czy wreszcie były dedykowane konkretnym osobom: – „Krysi”, „Jankowi”, „Majce” … Odczytane jednak przez autorkę i zaproszonego do wspólnego czytania i recytacji pana Mariusza Kozłowskiego, nabierały dodatkowej barwy i znaczenia.
     Słuchając ich, trudno było uwierzyć, że Erato, Kaliope, czy Euterpe – muzy opiekujące się różnego rodzaju poezją, dopiero parę lat temu „nawiedziły” Wandę. Jak sama skromnie wyznała: „chciałabym móc powiedzieć, że piszę od zawsze, ale tak naprawdę zaczęłam dopiero wtedy, gdy przyszłam do Uniwersytetu Trzeciego Wieku” …
       Chwała Ci za to UTW!
       A Ciebie Wandziu prosimy o więcej takich spotkań autorskich!
O tym, że naprawdę z wielką przyjemnością słuchaliśmy Twoich wierszy, nie trzeba nikogo przekonywać. Długa kolejka po autograf, chcących osobiście Ci pogratulować i podziękować za doznania i wrażenia, była tego dowodem.
       W dalszej części spotkania, Krysia Lasek podsumowała obchody jubileuszowe. Podzieliła się z nami wrażeniami i opiniami jakie na Jej ręce przekazali zaproszeni goście i uczestnicy Gali.
Podziękowała tym wszystkim bez wyjątku, którzy przyczynili się do tego, że pierwszy i najważniejszy dla nas jubileusz wypadł tak wspaniale.
Ostatnim już akcentem spotkania, były kawa, herbata, ciasteczka, lampka wina i rozmowy.

 

Zatem:
DO NASTĘPNEGO JUBILEUSZU!

Teresa Daleszyńska

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00