to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Spotkanie świąteczno -noworoczne – 20.01.2015

Nie wiem czy sprawiły  to świetne opinie  uczestników spotkań  w latach poprzednich (mam nadzieję), czy też  po prostu chcemy sie bardziej integrować (z czego rówbież bardzo się cieszę), ale w tym roku nasze dotychczsowe miejsce, czyli sala cechu Rzemiosł Różnych okazała się zdecydowanie za mała. Dlatego też tegoroczne spotkanie świąteczno-noworoczne odbyło się w sali klubu „Bolko”, bo  tam mogło się swobodnie pomieścić aż 120 uczestników biesiady. 

Spotkanie otworzyła Ewa Sobolewska, która ze swoim zespołem  świetnie to spotkanie zorganizowała. Nie sposób nie wyrazić słów wielkiego uznania dla Ewy i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie imprezy – DZIĘKUJEMY!

Pani Prezes Krystyna Lasek złożyła wszystkim życzenia, ale też  podkreśliła  troskę o poziom organizacyjny oraz o jakość prezentacji artystycznej, gdzie jak  zauważyła, jest ona wynikiem dobrej współpracy grupy wokalno – instrumentalnej oraz grupy teatralnej „UTWorki”.Efektem tej współpracy był naprawdę świetny montaż muzyczo-teatralny. 

Na spotkaniu świątecznym nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania.  Jak zwykle akompaniowali: Krystian Przybylski (gitara basowa), Dariusz Zabdyr (gitara akustyczna, śpiew) i Jan Starek (gitara akustyczna, bongosy, śpiew i dyrygowanie). Na podkreślenie zasługuje niewątpliwie fakt, że mieliśmy okazję grać i zaprezentować nasz nowy, własny sprzęt nagłaśniający.  Było to możliwe dzięki ofiarności Ani Kundzicz i jej Męża, wsparcia ze strony Alior Banku a także dzięki wielu zabiegom Krysi Lasek i moim. Udało się! Jeszcze trochę rzeczy potzrebujemy (kilka rzeczy było pożyczonych  z mojego macierzystego zakładu). Tak więc nowi sponsorzy mile widziani!!!

Wspólne śpiewanie było wspaniałe, a „Okarynki, fujareczki”, były słyszane zapewne nawet poza Placem Grunwaldzkim.

Między śpiewaniem było także wiele okazji do pogawędek, wspomnień i na zajadanie pysznego jedzonka.  

Muszę przyznać, że trochę obawiałem się, czy  w tak dużej sali, spotkanie nie straci swego charekteru. Ale nie! Nie w Świdnickim UTW!. Naprawdę wszystko było super!! (Dobrze, że spotkanie świąteczne nie przerodziło się w zabawę karnawałową). Nie znaczy, że nie ma czego poprawiać i udoskonalać. Ale to już temat na inne forum.

Pozdrawiam

Janek

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00