to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Zakończenie roku – „Raj” – 17.06.2015

Udany rok pracy wymaga godnego zakończenia. Miniony rok akademicki, to kolejny dobry rok dla Uniwersytetu jako całego stowarzyszenia, ale również indywidualnie dla wielu z nas. W ciągu roku zajęć odnosiliśmy bowiem swoje mniejsze i większe sukcesy, poczyniliśmy postępy w wielu dziedzinach aktywności, a jeżeli coś nam się nie udało, to było tylko siłą napędową do bardziej wytężonej pracy.

        17 czerwca to dzień, w którym jak dzieci i młodzież, chcieliśmy wykrzyczeć: Huuurrraa! Wreszcie wakacje!!! To dzień świetnej zabawy, śpiewów i szalonych tańców.

Przytulny i niezwykle urokliwy „Raj” w Słotwinie zgromadził prawie 100 tryskających humorem i żądnych zabawy osób. A zabawa była niesamowita!

        Było superowe jedzonko (mniam, mniam!) no i różnorakie napoje: gorące, chłodzące i rozgrzewające ciało i ducha. 

Na początek pozakulinarnego programu, Wandzia Karaśkiewicz w swoich rymach zdemaskowała nas wszystkich i prosto w oczy zarecytowała swój wiersz pt. „Jacy jesteśmy”.

Gdyby ktoś tego nie wiedział, może sobie ten wiersz przeczytać, klikając >>> tutaj

Grupa wokalna, w okrojonym składzie, przygotowała 2 małe niespodzianki, wykonując wiązankę przebojów greckich (świetny debiut solowy Eli Lisaj-Orskiej) oraz włoską „Lasciate mi cantare” (do dziś nie wiem dlaczego, choć umiałem dobrze tekst na pamięć, nie potrafiłem prawidłowo zacząć zwrotki. Może to te napoje?…)  Tak czy inaczej, piosenki te porwały wszystkich do tańca i wtórowania refrenów.

        Największym hiciorem było zbiorowe tańczenie zumby. Było to możliwe dzięki Beacie Rejek – instruktorce zumby i pilatesu – która dosłownie znalazła czas między swoimi zajęciami, aby do nas przyjechać. Po takiej promocji, Beata na pewno będzie miała o wiele liczniejsze grupy. Beata była niesamowita, bo nie tylko czadowo poprowadziła taniec całej kilkudziesięcioosobowej grupy, to jeszcze na dodatek wciagnęła w to mnie i to na „scenie”! Jak pomyślę o tym to… o matko!!  

        „Wyginam śmiało ciało” to najlepszy sposób na oddanie tego, co działo się potem. Szalona dyskoteka  (nie jakieś tam pląsu, pląsu 2 na 1)  z przygotowaną przeze mnie muzyką  pokazała, że słuchaczom Świdnickiego UTW należy czym prędzej zweryfikować ich uprawnienia do legitymacji emeryta. Na „parkiecie’ szaleli bowiem nie seniorzy, ale ludzie o wprost niespożytych, jak młodzież siłach! Jak sobie przypomnę, to już tęsknię za kolejną okazją!

Dodać należy, że do nagłośnienia posłużył nasz własny, uniwersytecki sprzęt.

        Na zakończenie, jako Prezes Świdnickiego UTW, ale też jako zwykły uczestnik, pragnę serdecznie podziękować Basi Dębskiej i Wandzi Jarosińskiej  za ogromny trud organizacyjny. Basiu, Wandziu kłaniam sie Wam z wdzięcznością i w imieniu wszystkich składam Wam wielkie wyrazy uznania. Dziękuję także wszystkim, którzy piekli ciasta, kisili ogórki, zrobili pyszny smalec i smaczne sałatki. 

Teraz czas na wakacyjną labę (pamiętajmy o aktywnym wypoczynku). Do zobaczenia na nastęopnej zabawie, a wcześniej na inauguracji nowego roku akademickiego.

Wszystkim życzę wiele słońca na niebie i żaru w sercu!

 

 Jan Starek –  Prezes Świdnickiego  UTW

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00