to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Jestem jaka jestem

Zadanie publiczne „SENIORZY AKTYWNI W KULTURZE” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Świdnica, reprezentowanej przez Beatę Moskal-Słaniewską – Prezydent Miasta Świdnicy”  

==============================================================================================

W słoneczne popołudnie wystąpiliśmy w sali Miejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych przed widzami z ŚUTW, Klubów Seniora oraz zaprzyjaźnionych instytucji  i organizacji. Przedstawiliśmy montaż słowno – muzyczny Jestem, jaka jestem wg pomysłu i  w reżyserii Teresy Cory.

Byliśmy pełni obaw, jak odbierze nas publiczność. Co prawda, próby do spektaklu rozpoczęły się w kwietniu,  ale były to spotkania online, w grupach po kilka osób. Ze względu na obostrzenia pandemiczne , Teresa tylko tak mogła z nami ćwiczyć, łącząc się  w aplikacji WhatsApp. Dopiero na spotkaniu 27 maja  wszyscy razem  zobaczyliśmy efekty naszej pracy w sieci. Oj, nie było wesoło, a czas nas gonił! Wiedzieliśmy, że niebawem czeka nas występ i trzeba jeszcze dopracować całość przedstawienia. Sądząc po reakcji widowni na nasz pokaz, oraz życzliwej relacji na stronie UTW, a przede wszystkim słów drużynowej – daliśmy radę!

Teresa Cora, na podstawie wybranych tekstów, m. in. Marka Twaina, Juliana Tuwima, Jadwigi Michałowskiej (Gai) stworzyła godzinny spektakl, składający się ze scen: Pamiętniki Adama i Ewy, Powiedzieli o nas, Ewa, Ja kobieta, Jestem szczęśliwa, Jak postępować z mężczyznami, Jak chorują kobiety, Liliowy kapelusz. Prezentuje on kobietę i relacje damsko – męskie w sposób   humorystyczny, nierzadko pełen autoironii, ale również optymistyczny i radosny. Klamrą spinającą wszystkie części przedstawienia jest rola Narratora, w której wystąpiła Wanda Karaśkiewicz.  Całość przeplatają  fragmenty znanych piosenek: Jej portret, Babę zesłał Bóg, Jestem kobietą, Być kobietą, Baby, ach te baby, Najwięcej witaminy. Utwór Bo już nic nie muszę przepięknie zaśpiewała Renata Olejnik. Opracowanie muzyczne to zasługa Grażyny Kozmowskiej.

Na uwagę zasługują  role, które wymagały nauczenia się na pamięć dużej ilości tekstu i  jego odpowiedniej  interpretacji. Wystąpili w nich : Maria Jaksz, Grażyna Kozmowska, Maryla Latkowska, Wiesław Łabęcki, Tadeusz Majewski i Renata Olejnik.                                        Pozostałe osoby biorące udział w spektaklu: Bogusława Dębska, Janina Kupczak, Teresa Kurczyńska, Janina Przybyło, Ewa Sobolewska, Irena Śmiłek, Zofia Wiszniewska, Józefa Wróbel. Z przyczyn obiektywnych nie wystąpiły : Halina Makarowska i Danuta Talerzowska.

Przepiękne dekoracje do występu przygotowała Ewa Oleśkiewicz, która zajmowała się również  obsługą ścieżki dźwiękowej.

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00