to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Zaproszenie do Wałbrzycha

Przekazujemy otrzymane zaproszenie na koncert 
==============
Zapraszam na występ zespołu GINEZ TRIO, który zagra w Wałbrzychu  18.09  o godz. 16.00 w Muzycznym KlubieA propos (ul. Wieniawskiego)  w ramach projektu  „Seniorzy i rock and roll” .
 
 
GINEZ TRIO to wrocławski zespół, w  ich repertuarze można usłyszeć największe popowe przeboje świata w aranżacjach przy których sama noga rwie się do tańca! Dla nas zagrają też rock and rolla:-)
 
Wstęp na koncert jest wolny.
 
Zapraszamy wszystkie pokolenia a w szczególności Seniorów.
 
Projekt „Seniorzy i rock and roll” powstał z inicjatywy Seniorek Liderek pod egidą Fundacji Via Salutis, otrzymał dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw.
Jego głównym celem jest integracja seniorów ze społecznością lokalną i zwrócenie uwagi na potrzeby osób w wieku senioralnym. Liderki z Fundacji Via Salutis stworzyły nieformalną grupę pod nazwą KLUB DŁUŻEJ MŁODYCH i zaprosiły do projektu Seniorów z dwóch Dziennych Domów Seniora w Wałbrzychu.
 
Celem projektu jest aktywizacja środowisk senioralnych wokół tematu radości życia oraz zmiana społecznego wizerunku Seniora w Wałbrzychu, integracja rożnych środowisk seniorów, zwrócenie uwagi mieszkańców na zasoby Seniorów i ich znaczenia dla lokalnego kolorytu. Chcemy też  wyzwolić MOCE i RADOŚĆ wśród Seniorów i pokazać młodszym pokoleniom,że każdy ma swojego rock and rolla.
Dlaczego sięgnęliśmy po rock and roll’a?
Nazwa „rock and roll” z języka angielskiego to zlepek słów rock – tańczyć, kołysać się, bujać oraz roll – kręcić się, toczyć, obracać, falować. Był wyrazem buntu amerykańskiej młodzieży przeciwko:
podziałom rasowym, narzuconym schematom życia oraz surowemu wychowaniu. W latach 50. pokutowało przekonanie, że dzieci powinny „być widziane i nie być słyszane”. Młodzież pragnęła
wyrwać się z kajdan i móc wreszcie wyrazić siebie. Rock and roll ewoluował do subkultury, która łączyła wszystkie zbuntowane dusze. Dla nas to metaforycznie chęć życia, bycia aktywnym. Dziś
odnosimy go do starości, chcemy by  Seniorzy byli widziani i mieli głos. Chcemy zburzyć stereotypy dot. starości.
 
Co w projekcie?
Na początku projektu  18.09 zaprosimy mieszkańców na koncert rock and rollowy połączony z zabawą taneczną.
 
27.10  zaprosimy mieszkańców ponownie do A propos, na wystawę fotograficzno-biograficzną połączoną z pokazem tanecznym (rock and rollowym) w wykonaniu Seniorów.
 
Bardzo zależy nam na Waszej obecności 18.09 , na obecności Seniorów, którzy korzystają z oferty UTW, na obecności przedstawicieli różnych pokoleń.

 

Ala Przepiórska Ułaszewska

Fundacja Via Salutis

plakat koncertu >>> tutaj

 
 

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00