to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Oj, działo się!

    Oprócz ramowych zajęć roku akademickiego zawsze, życie i zmieniające się sytuacje powodują nowe działania i często zmiany terminów, za co Zarząd przeprasza. Dochodzą jeszcze propozycje współpracujących z nami organizacji czy instytucji miejskich, i często trzeba się sklonować, aby być jednocześnie w trzech-pięciu miejscach w tym samym czasie. Prosimy na bieżąco zapoznawać się z przedstawianą ofert. Poniżej kilka przykładów dla kroniki i historii Świdnickiego UTW.

  Listopad okazał się jednym z najbardziej intensywnych w działaniach miesiącem. Oprócz zajęć wynikających ze stałych ram tygodniowych stałym, środowym elementem była Kawiarenka Międzykulturowa. To projekt fundacji Ładne Historie, gdzie koordynatorem obecnie jest Beata Kuzera. Wsparcie z naszej strony to głównie: Bogumiła Zdeb i Wiesław Łabęcki oraz inne osoby z naszego stowarzyszenia, systematycznie uczęszczające na spotkania, warsztaty. Dzięki fundacji mieliśmy fajne wycieczki do Jedliny, Krzyżowej, Hydropolis we Wrocławiu, Książa.

   W ramach Cafe Senior 8 listopada dyrektorka Świdnickiego Ośrodka Kultury Bożena Kuźma zaprezentowała zestaw imprez do końca roku. Jest tego dużo, prawie codziennie m.in.: 1 grudnia spotkanie z aktorką Dominiką Ostałowską (warsztaty teatralne dla nas 1-2 grudnia w godz. 10.00-17.30), 7 grudnia „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”, 13 grudnia „Co widzę w Niej” koncert, 21 grudnia Kolędy prawosławne chóru z Ząbkowic, 31 grudnia Koncert Sylwestrowy (szczegóły na stronie internetowej ŚOK, część u nas).

 Agnieszka Wieczorek-Rebuffet, studentka UTW od  czerwca br.  wspaniale przedstawiła prezentację „Moja Francja”.  Uczestnicy mogli usłyszeć wiele, wiele bardzo ciekawych informacji, i to takich, których nie znajdzie się w w encyklopediach. Wszystko to było ilustrowane pięknymi slajdami. Skoro wykład o Francji nie mogło zabraknąć poczęstunku francuskimi serami i winami.  Na koniec można było posłuchać kilku pięknych francuskich piosenek. Na zakończenie Agnieszka rozdała wszystkim miłe zadanie domowe. Było  naprawdę très bien. Merci beaucoup.

Utworki zaprezentowały się 23 listopada w Bielawie z nieśmiertelną Rzepką, spektaklem słowno-muzycznym „Jesień kocham nad życie” i pokazem mody do melodii „Milion Białych Róż”.

W ramach Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek  (Fundacja Via Salutis) 21 listopada wysłuchaliśmy arcyciekawego wykładu o znaczeniu śpiewu w życiu człowieka „Dźwięki na zdrowie” prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny, dyrektor Filharmonii Sudeckiej im. J. Wiłkomirskiego. Alicja Przepiórska Ułaszewska zaprezentowała „Poradnię Psychogerentologiczną”.

Na Gali Regionalnej Koalicji podsumowano w Świebodzicach program „Senior na Start”, gdzie w kategorii Senior 75+ pierwsze miejsce zajęła Irena Krzysztofik oraz zwyciężyła w kategorii „Motywator”. Bożena Chołodniak – II miejsce jako „Motywator”. Wyróżniono także za udział: Krystynę Popławską, Celinę Wazińską, Halinę Repiczewę. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy.  

11 listopada w Narodowe  Święto Niepodległości  władze miasta i powiatu, organizacje społeczne, a także mieszkańcy  składali kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Zwycięstwa na placu Grunwaldzkim.  Nie mogło w tym zabraknąć złożenia kwiatów przez Świdnicki UTW. W składzie delegacji Świdnickiego UTW od lewej:
Władek Pastuszak, Alicja Brzezicka, koleżanka ze Związku Sybiraków Eugenia, Halina Repiczewa, Wiesław Łabęcki, Marek Żmuda, Violetta Pastuszak, Andrzej Niewiński. 

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00