to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

iKROPKA – Świdnicki Festiwal Literacki

serdecznie zapraszam na spotkania autorskie z Mieczysławem Gorzka i Maxem Czornyjem, które odbędą się w ramach :

iKROPKA – Świdnicki Festiwal Literacki

Mieczysław Gorzka – rocznik 1969, wykształcenie wyższe ekonomiczne, od trzydziestu pięciu lat wrocławianin. Interesuje się średniowieczną historią śląską, fizyką kwantową i kosmologią, browarnik z zamiłowania. Swoją literacką przygodę zaczynał od opowiadań science fiction i fantasy, pisze thrillery, historie w stylu horror & mystery i kryminały. Zadebiutował w roku 2019 i dotąd ukazało się osiem książek z nadkomisarzem Marcinem Zakrzewskim w dwóch seriach: „Cienie przeszłości” (Martwy sad, Iluzja, Totentanz) i „Wściekłe psy” (Polowanie na psy, Dziewięć) oraz dwóch niezależnych historiach: Lilie, Nie anioł.

Rozmowę poprowadzi Marta Żywicka-Hamdy 

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia, o godz. 17.00 – Skwer z dzikami. Wstęp wolny 

Inne tytuły autora to thriller Krwawnica oraz początek nowego cyklu z nowymi bohaterami Poszukiwacz zwłok. Autor nie zamyka się tylko w ramach jednego gatunku pisząc kryminały. W roku 2023 ukazał się ciepło przyjęta przez czytelników powieść w stylu horror & mystery zatytułowana Burza.

Max Czornyj – rocznik 1989. Adwokat, praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Niczym w dowcipie lubi stare wino, spleśniałe sery i samochody bez dachu. Pasjonuje go broń czarnoprochowa – rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble. Lubi grać w szachy, a na playstation nie grał nigdy. Adwokat i autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych, powieści obyczajowych i cieszących się ogromną popularnością powieści opartych na faktach. Łączna sprzedaż jego książek sięga 800 tysięcy egzemplarzy! 

 Rozmowę poprowadzi Aleksandra Kulak

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia, o godz. 18.30 Skwer z dzikami. Wstęp wolny 

Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna Maciejewska

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00