to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

I Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów- SENIORIADA 2016

 Co prawda nie była to impreza uniwersytecka, ale ponieważ oba zespoły artystyczne naszego Stowarzyszenia świetnie się w niej zaprezentowały, postanowiłem napisać kilaka słów i  zamieścić relację fotograficzną.

Otóż 21 maja, na świdnickim Rynku miał miejsce I Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. Imprezę zorganizował Świdnicki Ośrodek Kultury pod patronatem i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego, Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego.

W Przeglądzie udział wzięli: zespół Ludowo-Estradowy Mokrzeszów,  Senyor Rici z UTW z Żarowa, zespół A To Heca z Pszenna, zespół Retro ze Strzegomia, Grupa Teatralna UTWorki, Jaworzynianie,  Zespół Folklorystyczny Dobromierzanie i co najważniejsze:  4 punkty programu w wykonanie artystów ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

A były to:

„Kijanki”

Wanda Karaśkiewicz, która zaprezentowała swoje 2 wiersze: „Jacy jesteśmy” oraz o grupie teatralnej i instrumentalno-wokalnej „Jesienna Gama”, która zaśpiewawała 5 świetnych piosenek

Janka Kupczak i Marysia Jaksz w „Kotusiu”

Cała impreza zaczęła się od barwnego i rozśpiewanego korowodu wokół Rynku.  Wszystkie zespoły spiewając „Szła dzieweczka do laseczka” pokazały Świdniczanom radość, entuzjazm i umiłowanie śpiewania i w ogóle fajnej zabawy.

Warte podkreślenia jest, że wszystkie zespoły i soliści otrzymali piękne statuetki ze szkła  artystycznego. Było to naprawdę bardzo miłe. Cieszy też udział władz samorządowych. Np. niezawodna pani Prezydent przyszła  ” w roboczym ubraniu” prosto ze sprzątania z dziećmi Fleszy Nowomłyńskiej.

Po występach było świetne spotkanie integracyjne w klubie 'Bolko”. Było wiele elementów integracyjnych np. wspólne  niesamowite śpiewy, tańce  i inne, o których tutaj nie będę się rozpisywał.

Równie miłe i  ważne jest  to, że jest zapowiedziana kontynuacja tej imprezy. I Super! A więc już nie mogą doczekać się  przyszłego roku

Janek

A oto trochę fotografii:

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00