to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze – 22.04.2015

      Jak mawiali starożytni Rzymianie „finis coronat opus” (koniec wieńczy dzieło). I tak 22 kwietnia nastał czas, kiedy Zarząd winien rozliczyć się z działalności w minionej kadencji, pochwalić się dokonaniami, ale i przeprosić za niedociągnięcia, a więc dzień Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Członków ŚUTW.

Sala konferencyjna Centrum wypełniona była po brzegi. W zebraniu wzięło udział 101 członków. Wizualnie to dużo, ale trzeba pamiętać, że to i tak mniej niż połowa członków. Aktywizacja tych ciągle nieobecnych będzie, od początku nowego roku akademickiego,  przedmiotem moich usilnych zabiegów.

Jak zwykle tego typu zebranie ma swoje procedury, a w jego efekcie powstaje wiele bardzo ważnych dokumentów. Ale ich miejsce jest gdzie indziej. Tutaj jest  miejsce na bardziej osobistą refleksję.

        Otóż wydaje mi się, że całe zebranie było zdominowane przez 2 wydarzenia.

Pierwsze, to pożegnanie się Krysi Lasek z funkcją Prezesa ŚUTW. Nikt sobie  nie wyobrażał,  że taki moment może w ogóle nastąpić. Przecież samo narzucające się skojarzenie: Krystyna = Uniwersytet, było i jest tak samo oczywiste jak to, że po nocy nastaje dzień. A jednak. Jak wiadomo, jest to efekt jej osobistej decyzji, do której miała pełne prawo  i którą, niezależnie od tego, co byśmy chcieli – winniśmy całkowicie  uszanować. Nie powinno więc dziwić nikogo, że ta część zebrania miała charakter podniosły, sentymentalny, że nie zabrakło w niej ciepłych słów wdzięczności… i łez.

Wszyscy wiedzą, co Krystyna zrobiła dla świdnickich seniorów i dla Uniwersytetu. Nie tylko go stworzyła, ale i wzniosła na wyżyny organizacyjne i merytoryczne. Jak wówczas ze ściśniętym od wzruszenia gardłem powiedziałem, „teraz my, idąc tą wytyczoną drogą, będziemy każdego dnia starali się dorastać do tego poziomu”.

Było więc wiele, z serca płynących słów, kwiatów , a nawet specjalnie napisany wiersz naszej uniwersyteckiej poetki – Wandzi Karaśkiewicz – pięknie zarecytowany razem z Marianem Wilczyńskim.

 

Cały wiersz znajduje się >>>tutaj

 

Następnie Krystyna Lasek  jako, niestety, ustępujący Prezes ŚUTW złożyła podziękowania członkom dotychczasowo Zarządu oraz Liderom, wręczając każdemu miły upominek.

        Drugim wydarzeniem, choć o zupełnie innym charakterze, ale wywołującym wiele dyskusji i emocji zarówno przed, w trakcie jak i po, były wybory nowego Prezesa ŚUTW i nowego Zarządu. Tak zdecydowały głosy większości, że to ja  mam zaszczyt pełnić tę służebną funkcję.

Dlatego pragnę jeszcze raz podziękować Krysi Lasek za obdarzenie mnie zaufaniem i zarekomendowanie do tej funkcji. Dziękuję  serdecznie tym, którzy również takie zaufanie mi okazali, oddając na mnie swój głos.

Oczywiście aktualne pozostaje przysłowie mówiące, że „jeszcze się taki nie narodził… i  dlatego też oświadczam: nie mam zamiaru tego zmieniać! Nie będę więc zabiegał o lubienie przez wszystkich i ich zadowolenie, bo to absolutnie nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest bowiem nasze wspólne dobro – nasz Uniwersytet. Dla realizacji tego celu chcę poświęcać moją wiedzę, moje umiejętności, mój czas i  serce.  Ze wszystkimi, którzy chcą współdziałać ze mną dla dobra Uniwersytetu będzie mi zawsze po drodze i zawsze mogą oni liczyć na moją otwartość i na moje pełne wsparcie. 

        Serdecznie dziękuję Wam – członkom nowego Zarządu – za przyjęcie mojego zaproszenia do pracy w Zarządzie  i współpracy ze mną  oraz  szczerze gratuluję wyboru. Zgłaszając Wasze kandydatury miałem nadzieję na bardzo dobrą współpracę, a teraz, obserwując wasze dotychczasowe zaangażowanie  i  duże kompetencje, jestem całkowicie przekonany, że dla Uniwersytetu będzie to dobra kadencja. 

Dziękując jeszcze raz za zaufanie, zapraszam wszystkich do współpracy. 

Jan Starek – Prezes Świdnickiego  Uniwersytetu  Trzeciego  Wieku

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00