to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Kąty Wrocławskie -Sośnica

   Znowu pogoda była po naszej stronie, dzień 15 maja 2024 był przepiękny. Na dodatek byłam umówiona z członkami  Klubu Seniora „ Zakątek” . Duża grupa z tego klubu gościła parę miesięcy temu w naszym UTW. Przygotowałam wtedy dla nich pokaz zdjęć z wycieczki do Kątów Wrocławskich, co wzbudziło dużą radość, że mieliśmy w planie zwiedzania ich miejscowość. 

  Zaproponowali, że poprowadzą nas do Sośnicy, gdzie znajduje się kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynną repliką Świętych Schodów wzorowaną na Scala Sancta z rzymskiej bazyliki św. Jana na Lateranie. Skorzystałam z zaproszenia do wspólnego spaceru.

   Niemile byliśmy zaskoczeni i my i nasi gospodarze, że jest nas tak mało….sześć osób zdecydowało się na spacer z Kątów do Sośnicy. Oferta naszego UTW jest tak bogata, ze czasem naprawdę trudno się zdecydować co wybrać, czy jechać czy zostać na miejscu…nic na to nie poradzimy. Słyszę potem często prośby o powtórzenie wycieczki.

   Wróćmy do naszego spotkania. Seniorzy wraz ze swoją szefową p. Ewą czekali na nas w bardzo dobrej lodziarni, wszyscy skusili się na kawę i wybrane desery wymieniając przy okazji doświadczenia związane ze sposobem organizacji wyjazdów.

  Przeszliśmy następnie do pięknego Rynku, skąd prowadzi zielony szlak przez park i las doliną Bystrzycy. Świetnie utrzymana trasa spacerowa plus tablice informacyjne o faunie i florze okolic bardzo nam się podobały.

  Pani Maria opiekująca się kościołem przyszła na spotkanie z pękiem kluczy i przekazała nam wiele szczegółów o kościele oraz o pobliskim pałacu, który jest aktualnie w remoncie. Garść fotek trochę przybliża nasze wrażenia.

  Na zakończenie wróciliśmy do Kątów na mały obiad , a spacer wzdłuż kolejnego pięknego parku zaprowadził nas do ulubionego szynobusa.

  Na tym zakończyliśmy tegoroczny sezon wycieczkowy po realizacji całego planu 2023/2024 r. Dziękuję wszystkim dzielnym i ciekawym świata uczestnikom.

    Do zobaczenia na trasie następnych wycieczek

                                                                                                          Majka

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00