to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Gala Jubileuszowa 2017

      Od formalnego zaistnienia Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego  Wieku tj. od 1 lutego 2017 minęło 10 lat. Ten piękny jubileusz był okazją do zorganizowania wielu imprez, które rozpoczęły się właśnie 1 lutego, a których kulminacyjnym punktem była Gala Jubileuszowa. Odbyła się ona  w sali teatralnej ŚOK w dniu 24 października 2017 roku.

     Sala główna i balkon były wypełnione po brzegi. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości: pani Beata Moskal – Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnicy ze swoim Zastępcą i innymi urzędnikami, pan Zygmunt Worsa – Wiecestarosta Świdnicki z delegacją Starostwa Powiatowego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, delegacje bratnich uniwersytetów trzeciego  wieku. Ale najważniejsi byli jednak Członkowie Świdnickiego UTW, bo to przecież ich jubileusz.

     Program zaczął się od występu grupy teatralnej UTWorki, która w ciekawy, artystyczny sposób przedstawiła  różnorodność działalności Uniwersytetu. Dużo radości wywołały scenki zdziecinniałych seniorów (Marian Wilczyński i Tadeusz Majewski). Oni to w fajny sposób wprowadzili na scenę Krystynę Lasek – p.o. Prezesa ŚUTW. która z kolei poprosiła o pomoc Piotra Bolka i  Jana Starka.   Dodam tylko, że Piotr sprawdzony już jako świetny konferansjer na Przeglądach Piosenki UTW, także i tym razem, równie świetnie, poprowadził tę uroczystość.

     Po powitaniu gości i  wszystkich zebranych nastąpiła taka część programu, która w takich okolicznościach być musi, a więc wyróżnienia i podziękowania.

     Na scenę została poproszona Teresa Cora i członkowie UTWorków występujących na X Juwenaliach III Wieku w Warszawie z ogromnym sukcesem w postaci Grand Prix. Teresa został uhonorowana piękną statuetką. Dyplomy  z podziękowaniami otrzymali także wszyscy laureaci. Dodać trzeba, że treści wszystkich dyplomów i  statuetek  to  praca koncepcyjna Krystyny  Lasek, a graficznie opracował  j Jan Starek.

     Takie same statuetki otrzymali również: Anna Kundzicz za wszelką działalność wolontarystyczną na rzecz ŚUTW, Maja Kociuba za organizowanie działalności turystycznej oraz Jan Starek za działalność muzyczną i sukcesy „Jesiennej Gamy”.

     Świdnicki UTW ma szczęście do utalentowanych ludzi. Do takich należy niewątpliwie Wanda Karaśkiewicz, która od lat ubiera historię ŚUTW w przepiękne, poetyckie strofy. Ale nie tylko, bo Wandzia pisze po prostu o nas, o życiu i o  swoim widzeniu rzeczywistości. Jubileusz 10 – lecia ŚUTW stał się okazją do wydania pierwszego tomiku poezji Wandy Karaśkiewicz, który nosi tytuł  „Tacy jesteśmy czyli moje jesienne liście”. Oprawa była godna dzieła, bo na ekranie pojawił się slajd  ze zdjęciem okładki tego tomiku,  a na scenę wyszła  autorka i pan Mariusz Kozłowski z ŚOK. Oboje, przez piekną recytację przedstawili kilka wierszy. Po tym nastąpiło oficjalne wręczenie autorce  pamiątkowego egzemplarza tomiku wierszy, przez reprezentującą wydawcę Krystynę Lasek.

     ŚUTW współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami. Mało tego, bez tej współpracy nasza działalność byłaby niekiedy niemożliwa, a na pewno bardzo utrudniona. Na podstawie uchwały Zarządu ŚUTW tytuły „Przyjaciela Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” otrzymali: Urząd Gminy Świdnica, Starostwo Powiatowe, Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Świdnicy, ŚOK, Maria Skiślewicz, Wojciech Skiślewicz, Walentyna Wnuk oraz Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnicy (szczególnie wyróżniona pięknym kryształowym sercem)

     Dyplomami zostali również uhonorowani Liderzy oraz najaktywniejsi Członkowie Uniwersytetu.

    Nie mogło zabraknąć pewnej niespodzianki, chociaż tak naprawdę ten moment był dla wszystkich, co do meritum, oczywisty. Otóż Zarząd postanowił uhonorować za wszelką działalność dla dobra Uniwersytetu Krystynę Lasek. Otrzymała ona przepiękne kryształowe serce z dedykacją oraz gromkie brawa zakończone z serca płynącym „Sto lat”.

Kiedy wszystkie delegacje złożyły życzenia i gratulacje, na scenie w pięknych, nowych strojach pojawiła się grupa wokalno – instrumentalna „Jesienna Gama” gościnnie wzmocniona akompaniamentem przy fortepianie przez pana Mirosława Jabłońskiego. Treści piosenek wspaniale korespondowały z charakterem uroczystości i  po prostu z życiem.

Ostatnim, ale jakże barwnym i radosnym były występy taneczne podopiecznych Marii Skiślewicz i Wojciecha Skiślewicza.

Wszystko to można obejrzeć na zdjęciach. wystarczy kliknąć na dowolne  z poniższych

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00