to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Wspomnienie Krysi Lasek

     Prawie dokładnie w trzy miesiące po śmierci Krysi Lasek, w dniu 27.10.2022 roku w Domu Dziennym Senior + przy ulicy Saperów miało miejsce niezwykle poruszające  wspomnienie tej niezwykłej osoby. Honorowymi gośćmi  był brat Krysi z rodziną oraz przedstawiciele organizacji i instytucji, z którymi śp. Krysia współpracowała i z którymi była bardzo związana. Jednak trzeba wspomnieć tych wszystkich zwykłych ludzi, którzy przyszli z prawdziwej potrzeby serca, aby po prostu oddać Krysi szacunek i wdzięczność.

     Moderatorem spotkania była Teresa Ziegler – szefowa Dolnośląskiej  Federacji UTW. 

Podczas całego spotkania zebranym towarzyszyła specjalna prezentacja multimedialna.

    Wspomnienie otworzył zespół Jesienna Gama, który przygotował na tę okoliczność specjalny repertuar. Piosenki te były bardzo ładnymi przerywnikami w trakcie całej uroczystości.

    Prezes ŚUTW – Wiesław Łabęcki – po powitaniu wszystkich gości, przedstawił sylwetkę Krysi, jej bogatą osobowość, podkreślając jej nakierowanie na służbę drugiemu człowiekowi na wielu polach działania.

    Ten właśnie aspekt przewijał się we wspomnieniach wszystkich wypowiadających się osób. Nie brakowało oczywiście wątków osobistych, gdyż bywało, że współpraca organizacyjna czy merytoryczna z Krysią, przeradzała się po prostu w wielką przyjaźń.  

    Śp. Krysia Lasek wywarła wielki wpływ na wiele środowisk, ale nie sposób nie podkreślić jej zasług dla Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego  Wieku, który współtworzyła, i którym przez wiele lat kierowała. Dwa zespoły artystyczne ŚUTW czyli Jesienna Gama oraz UTWorki również mają jej wiele do zawdzięczenia. Stąd też udział zespołu wokalno-instrumentalnego,  ale również specjalna prezentacja multimedialna UTWorków, w której  to slajdy i filmiki były uzupełniane żywym słowem członków grupy teatralnej. 

Swój wiersz zaprezentowała Wanda Karaśkiewicz. Co prawda powstał na zupełnie inną okoliczność, ale jak się okazało, był w swym przekazie odpowiedni również i do tego wspomnienia.

    Bardzo poruszające było wystąpienie brata śp. Krysi, a szczególnie miła była  niespodzianka jaką z rodziną przygotował. Otóż kilkoro  przedstawicieli organizacji i instytucji, ale i zupełnie prywatnych osób, z którymi Krysia była związana otrzymała piękne suweniry.

Na koniec wszyscy chętni byli ugoszczeni herbatą, kawą i ciasteczkami. Była to też okazja do  już mniej formalnych wspomnień.

   Jedno jest jednak pewne: nie sposób wypowiedzieć wszystkiego, co czuje wiele, wiele serc, ale tym bardziej ważne jest, że to wspomnienie miało miejsce… chociaż życie toczy się dalej.

JS

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00