to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Koncert muzyki japońskiej

Koncert muzyki japońskiej odbędzie się 8 sierpnia  o godz. 16.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Fundacja Via Salutis jest organizatorem Festiwalu Kultury Japońskiej „Kwitną wiśnie”. Festiwal składający się ze spotkań nt. kultury japońskiej, warsztatów origami i kaligrafii odbywał się na terenie powiatu wałbrzyskiego w Gminach Mieroszów, Stare Bogaczowice oraz Jedlina Zdrój.
Finałowym wydarzeniem Festiwalu jest koncert fortepianowy muzyki japońskiej w wykonaniu Atsuko Seta. Ta światowej sławy artystka mieszka od dwóch lat w Szczawnie Zdroju i jest jego honorowym obywatelem. Patronat honorowy nad koncertem objęła Ambasada Japonii w Warszawie, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Burmistrz Szczawna Zdroju.
Koncert jest jedynym tego typu wydarzeniem, zaplanowany jako opowieść o kulturze japońskiej ilustrowana dźwiękami fortepianu, osobisty spacer Atsuko z japońskimi kompozytorami, ukazujący japońską filozofię życia.

Serdecznie Państwa zapraszamy, wstęp jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które odebrać można w biurze teatru Zdrojowego. Projekt „Kwitną wiśnie” odbywa się dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego, firmy TOYOTA MANUFACTURING POLAND sp. z o.o. oraz środkom własnym Fundacji Via Salutis. Fundacja Via Salutis od dwóch lat propaguje kulturę japońską na wałbrzyskiej ziemi. Kultura japońska, którą prezentujemy i zapraszamy do jej poznawania oparta jest na harmonii i pięknie. Proponowana oferta obejmuje zagadnienia edukacji kulturalnej z zakresu muzyki, sztuki, literatury i przyrody. Festiwal kultury japońskiej jest propozycją międzykulturową i międzypokoleniową. Daje mieszkańcom możliwość uczenia się, poznawania i doświadczania (dzięki spotkaniom, prelekcjom oraz warsztatom) wyjątkowości tej kultury. Działanie wpływa na kształtowanie poczucia, że kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego. a poznanie różnych tradycji , służy integracji, poczuciu wspólnoty, budowaniu relacji.

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00