to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

Spotkanie świąteczno-noworoczne 16.01.2019

     Radości nigdy nie za dużo! Święta Bożego Narodzenia stwarzają taki klimat, że nie sposób ograniczyć sie w ich przeżywaniu tylko do tych dni, i tylko do naszego domu. Członkowie Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uwielbiają się bawić, spotykać a ten właśnie czas temu jak najbardziej sprzyja.

      Spotkanie świąteczno-noworoczne w w klubie „Bolko” wypełniło pięknie urządzoną całą salę. W tym roku, ta niezwykła radość z Narodzenia Pańskiego zmieszała się ze smutkiem, przygnębieniem wielu ludzi, czy to z powodu śmierci swoich bliskich, czy to z powodu tragedii jaka miała miejsce w Gdańsku, czyli zamordowania Prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza.

     Do tego też w swoim powitalnym wystąpieniu nawiązała Prezes ŚUTW Krystyna Lasek wskazując, mimo tych przykrych, czy wręcz tragicznych chwil, nie zatrzymamy życia, a radość z narodzenia Pana Jezusa powinna nam zawsze towarzyszyć.

     Do tego też, jako  zespół „Jesienna Gama”, nawiązaliśmy w swoim występie recitalowym, zaczynając od bardzo wymownej „Modlitwy o powrót” Pawła Orkisza oraz przejmującej „Kolędy dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera. Przyznać też trzeba, że właśnie w duchu tej radości, daliśmy porządnego ognia np. wykonując piosenki bożonarodzeniowe  w formie ostrego bluesa czy rock & rolla.

    Po naszym pierwszym wejściu miał miejsce przepiękny występ grupy teatralnej UTWorki. W całkowitej ciemności grupa do muzyki  Enyi wykonała i z iluminacjami świetlnymi taniec aniołów. Wyglądało to naprawdę bardzo efektownie.

    Następnie pani Prezes wraz z całyym Zazrądem podziękowała wszyskim za przybycie, za zaangażowanie, szczególnie dziękując Marianowi Wilczyńskiemu żegnającemu sie z Zarządem. Oczywiście były też życzenia i toast.

     Potem był czas na zwykłe pogadanie, pamiątkowe zdjęcia, zajadanie pysznych ciast itp. Całość spotkania zakończyła się wspólnym śpiewaniem pięknych kolęd.

 

 

Zapraszam do galerii zdjęć

( 5 ostatnich zdjęć z Aniołów w wykonaniu grupy teatralnej UTWorki nie są z opisywanego spotkania ale w dużej mierze oddają piękno tego występu. Podobnie i filmik z próby zespołu (przepraszam za niemożność techniczną obrócenia go)

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00