to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00

VIII Przegląd Piosenki UTW

     „Gdzie słyszysz śpiew tam idź…”  – ta znana maksyma Goethego urzeczywistniła się po raz 8. w dniu 11 maja br. kiedy to sala teatralna ŚOK wypełniła się ludźmi, zarówno tymi, którzy lubią śpiewać, jak i tymi, którzy lubią go słuchać. W tym dniu miała miejsce niesamowita impreza, a mianowicie VIII Przegląd Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

     Jak wiadomo, co roku jest inna myśl przewodnia imprezy, a  w tej edycji tematem były: „PIOSENKI LAT 60.”   Trudno, a nawet niemożliwe było pokazanie bogactwa i różnorodności artystycznej tej dekady, tym bardziej, że zespoły miały do wykonania jedynie 3 piosenki. Ale i tak słuchacze z rozrzewnieniem mogli powspominać słuchając utworów Czerwonych Gitar, Haliny Kunickiej, Heleny Majdaniec, Elvisa Presley’a, Filipinek, Trubadurów, Karin Stanek i innych.

      W Przeglądzie udział wzięły uniwersytety i stowarzyszenia senioralne z Nowej Rudy, Żarowa, Oleśnicy, Obornik Śląskich, Wałbrzycha (2 zespoły), Ząbkowic, Świebodzic .. no i oczywiście ze Świdnicy.

      Z satysfakcją i radością trzeba przyznać, że Świdnicki UTW, jako pomysłodawca i gospodarz imprezy wykazał po raz kolejny wysoki poziom organizacyjny. Mimo, że Przegląd trwał 2 i pół godziny, był poprowadzony w dobrym tempie i fantastycznie, a działo się to za sprawą absolutnie świetnej pary konferansjerów: Joli Mieszkalskiej i Piotra Bolka.

      Nie obyło się bez niespodzianki, a jej sprawczynią była pani Beata Moskal-Słaniewska –  Prezydent Miasta Świdnicy, która śpiewając (z  małym wspomaganiem w postaci nagrania, a potem także  z dużym, w postaci śpiewającej całej sali) piosenkę Janusza Laskowskiego „Beata” i  wspomniała lata 60. i swoje przyjście na świat.

     Wszystkie wykonania spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i  były nagradzane gromkimi oklaskami. Były okazje do śmiechu, do klaskania, gibania się, ale także zadumy a nawet uronienia łzy, jak to było przy niesamowitym wykonaniu przez chór z Oleśnicy „Listu do Matki” Violetty Villas.

     Po występach wszystkich zespołów pani Prezes ŚUTW Krystyna Lasek podziękowała wszystkim za udział, za wspaniałą atmosferę, ale także, co jest rzeczywiście mocnego podkreślenia, wszystkim członkom zespołu organizacyjnego. Poproszeni na scenę kierownicy zespołów otrzymali z rak pani Prezes pamiątkowe statuetki.

      Na koniec, zgodnie z tradycją, miał miejsce finał, w którym opiekunowie zespołów i włączający się w refren wszyscy słuchacze oddali hołd Jonaszowi Kofcie śpiewając przepięknie „Pamiętajcie o ogrodach”. To było wspaniałe, niesamowite, poruszające! To był finał!

   

   Na zakończenie pragnę przytoczyć maile od kierowników zespołów i chórów:

 

„Dziękujemy Wam za te cudowne chwile! To są chwile, które wspominamy miesiącami a już można powiedzieć, że latami. Przyjeżdża się do Was jak do najwspanialszej rodziny – tak niesamowitą atmosferę stworzyliście! …
Jeszcze raz dziękujemy za wszystkoooo!!!!”

                                                                                                          Iwona Wróbel  – Dyrygent chóru z Oleśnicy

 

„Jeszcze raz dziękuję za wspaniały czas, który mogliśmy spędzić razem. To był kolejny udany koncert….”

Ewa Skubisz –  Dyrygent chóru z Obornik Sląskich

 

Zapraszam do galerii zdjęć

Informacje

KRS  0000275666

 

biuro i kasa czynne 

we wtorki i środy 
w godz. 10.00 – 14.00

 nr konta ŚUTW
97 2030 0045 1110 0000 0140 6120

Nasi partnerzy

to przestrzeń dla ludzi
  • aktywnych
  • twórczych
  • chcących się rozwijać

ul. Rynek 39 pok. 26
w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw
58-100 Świdnica

Prezes   513 005 811

sutw.swidnica@gmail.com

biuro i kasa czynne we wtorki i środy w godz. 10.00 – 14.00